REZERWACJA - Jaskinia Niedźwiedzia - Kletno

lokalizacja: Kletno

3 370 000 PLN

11 661 PLN / m2

Opis nieruchomości

REZERWACJA 
Zapraszam do zapoznania się z ofertą niezwykłego obiektu z działką przy Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. To fantastyczne miejsce na prowadzenie restauracji. Zapoznaj się ze szczegółami oferty - zobacz film w linku. 


https://youtu.be/msD5-rL8gHg?si=EoLzFI-OZnqA42H9

Jest to doskonałe miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Rozwijający się region przyciąga córa więcej turystów. Miejsce jest unikatowe i ma bardzo duży trafik. Jednocześnie wlaściciel restauracji będzie właścicielem budynku działki oraz ma możliwość wybudowania 6 apartamentów na drugiej kondygnacji. 


 

Walory turystyczne:
Walory turystyczne regionu są ogromne. Szklaki turystyczne były rozwijane od kilku wieków. Obecnie są modernizowane, tak by obsłużyć jak najwieksza ilość odwiedzających. Przyciąga on turystów latem oraz zimną. Latem są to trasy spacerowe oraz rowerowe po pasmach górskich, oraz liczne muzea, pałacyki i zamki. Zimą jest to raj dla narciarzy, snowbordzistów oraz narciarstwa biegowego. Najważniejsze atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy Kletna to:
Jaskinia Niedźwiedzia
Muzeum Ziemi w Kletnie
Kopalnia Uranu w Kletnie
Śnieżnik
Trojak
Oraz wiele innych miejsc w promieniu około 30 km. Dzięki czemu Przystanek na Szlaku jest doskonałym miejscem na kilkudniowy wypoczynek lub weekendowy wypad za miasto.

Rozwój regionu:
Przyszłość regionu jest bardzo podobna do jego przeszłości. Ciągły rozwój turystyki, powstają nowe drogi oraz infrastruktura noclegowa i gastronomiczna. Aktualnie trwają prace przy budowie i rozbudowie drogi S8, która w szybszy sposób połączy Wrocław z granicą z Czechami. Dzięki temu dojazd do Kutna będzie łatwiejszy. Niewątpliwie wpłynie to na zwiększenie ruchu turystycznego.

Podstawowe informacje o całym Projekcie:
Marmurowy Jar, który w swojej nazwie odnosi się do historii regionu to kompleks apartamentowy zajmujący powierzchnię 2 ha, ze strefą basenową, znajdujący się na 800 m.n.p.m. Składa się z 3 budynków ( każdy obiekt to min.20 apartamentów) .
W chwili obecnej jest wydane PnB na 1 budynek i zostały poczynione prace budowlane celem rozpoczęcia budowy (planowany start 04.2024)

Cały kompleks docelowo będzie miał 70 apartamentów :
- 36 app x 2 os.
- 24 app rodzinne do 4 os.
maksymalne obłożenie : 168 osób
zimą 2025r. planowane jest udostępnienie 1 apartamentowca ( 20 apartamentów)

Szczegółowe informacje o nieruchomości:
Na sprzedaż jest budynek restauracyjny z możliwości dobudowy jednego piętra gdzie będzie 6 apartamentów. Umieszczony na działce o powierzchni około 1200 m2. Szczegółowe plany poszczególnych kondygnacji są dostępne na rzutach. Sala sprzedażowa składa się z trzech części:
- mała sala ( około 40m2) : do 30 osób
- sala biesiadna ( 110m2) : do 60 osób
ogródek: do 100 osób z możliwością powiększenia - Kolejne 100 osób.

Media:
Prąd 40WK
Woda (własna studnia)
Kanalizacja

Restauracja w pełni umeblowana i wyposażona. Na sali restauracyjnej są stoły oraz ławy, a sala przygotowana jest na przyjęcie gości. Bar w pełni wyposażony, szkło, porcelana, ekspres do kawy, nalewaki do wina i piwa. W roku 2023 była nawiązana współpraca z lokalnymi dostawcami. Na zapleczu kuchennym są następujące sprzęty:
piec konwekcyjny
trzon 4 palnikowy
grill
salamander
zamrażalki
lodówki
blaty robocze

Lokal w sezonie letnim 2023 funkcjonował z ogromnym powodzeniem. Nowy właściciel ma w pełni przygotowany biznes do działania.

Przedstawienie marki:
Obecnie restauracja funkcjonowała jako część Przystanku na Szklaku. Nowy właściciel będzie mógł skorzystać z całego zaplecza potencjalnych gości, które daje mu „Przystanek na Szlaku”. Najważniejsze by miejsce było spójne z całym projektem, ponieważ jego baza noclegowa noclegowa stwarza duże możliwości:
- stałego gościa na śniadania ;
- potencjalnego na obiad oraz uroczystości ;
- biletowanego na np: muzyczny wieczór .

Warto pamiętać również o dużym parkingu, na którym zatrzymują się samochody oraz autokary z turystami i bezpośrednio przed lokalem przechodzą do Jaskini Niedźwiedziej lub Śnieżnika .
Przystanek na Szlaku to organizator animacji i eventów turystycznych.
główny brand marketingowy, którego celem jest „ściągnięcie ‚ turystów do naszego „Przystanku'.

Przystanek na Szlaku współpracuje z :
- restauracją;
- wypożyczalnią rowerów
- „ centrum nart biegowych Przystanek Kletno „
- muzeum geologiczne oraz górnictwa
- sklep z pamiątkami ;
- sklep z odzieżą outdoorowa / + produkty z alpaki ;
- sklep z ziołami /miodami itp.

Możliwość Rozwoju:
Restauracja obecnie funkcjonowała jako a la carte. Serwowała klasyczne dania dla regionu. Spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem gości i odwiedziły ją setki osób. Możliwości rozwoju są ogromne i można podzielić je w sposób następujący:
- zwiększenie ilość gości indywidualnych
- przyjmowanie grup zorganizowanych
- organizowanie imprez okolicznościowych
- miejsce na food truck lub wędzarnię
- możliwość organizowania festiwali Food trucków

Dużym atutem tego miejsca, które dostarczają niezliczoną ilość turystów są następujące atrakcje:
- muzeum geologiczne
- kino letnie,
- miejsce do morsowania,
- biegi oraz inne imprezy,

- Jaskinia Niedźwiedzia : 20 minut drogi szlakiem pieszym;
- Kopalnia Uranu : 15 minut drogi szlakiem pieszym;
- najkrótszy szlak na Śnieżnik ( 1425mnpm) z Przystanku na Szlaku;
- stoki narciarskie :
Czarna Góra Resort: 10 minut autem;
Kamienica : 10 minut autem;
Bielice: 15 minut autem;
Lądek Zdrój : 20 minut autem;
- trasy singieltrack;
- zalew Stara Morawa : 5 minut autem;
- Park Zdrojowy Lądek Zdrój : 20 minut autem;
- Wodospad Wilczki i wieś w stylu alpejskim: Międzygórze : 50 minut autem;
- Sky Bridge oraz ścieżka w obłokach Dolni Morawa : 50 minut autem;

Analiza biznesowa:
Obok restauracji przechodzi około 300 tys. Turystów rocznie , liczba ta zwiększy się w momencie oddania do użytku kolejnej Jaskini o wielkości płyty boiska piłkarskiego . Urząd gminy przewiduje zwiększenie turystów do 0,5 mln rocznie .
W 2024 gmina przeprowadzi remont obecnych parkingów oraz rozbuduje o kolejne miejsca postojowe. Łączna ilość miejsc parkingowych zwiększy się do 500 aut osobowych oraz 15 autokarów . Wszystkie obiekty parkingowe znajdują się obok restauracji , a turysta musi przejść obok tego miejsca.
Dodatkowo został już wytypowany wykonawca remontu drogi powiatowej Stara Morawa - Kletno ( termin 2024r.)

W związku ze zmianą ruchu turystycznego sezonowość w restauracji, możemy podzielić na 3 strefy:
1. bardzo wysoki : styczeń, luty, lipiec, sierpień , wrzesień
2. wysoki: maj, październik
3. niski: marzec, kwiecień, listopad, grudzień

Potencjalne obroty miesięczne:
ad1. około 300 tys. m-c
ad.2 około 200 tys. m-c
ad.3 około 100 tys. m-c
co daje c.a. 2,3 mln rocznie

Nawiązując do danych o ilości turystów aktualnie mijających to miejsc jest to liczba prawie 65 tys osób które muszą zaglądnąć do restauracji. Jest to lekko ponad 1/5 wszyskich osób w roku. Liczby te maja się zwiększać.

Możliwość wyróżnienia miejsca w Regionie:
Biorąc pod uwagę, że do tego miejsca przyjeżdżają turyści z całego dolnego śląska ale również z dalszych zakątków Polski, Czech czy Niemiec, można uatrakcyjnić ofertę restauracji. Sprzedaż może zwiekszyć ustawienie stoiska z jedzeniem na wynos. Nie każdy ma czas wejść do restauracji, nowoczesny strat food, jak smażona pizza z Neapolu, czy spaghetti boloneze w bułce ze Stanów Zjednoczonych, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i zwiekszyć rozpoznawalność miejsca poprzez promocje w social mediach. Warto też powiekszyć asortyment lokalnych produktów, otwierając z nimi sklepik. Możliwości jest wiele, ponieważ cały budynek oraz działka na której jest usytuowany pozwala na to.

Możliwość Rozwoju Budynku:
Wraz z nieruchomością sprzedawany jest plan dobudowania kolejnego piętra. Sześć apartamentów które mogą tam powstając, dają szansę na organizowanie imprez okolicznościowych. Małe przyjęcia weselne, wyjazdy rodzinne czy służbowe, mogą mieścić się w jednym budynku. Goście będą mieli dostęp do restauracji oraz doskonałą bazę noclegową. Rozbudowę można rozpocząć od razu, lub przeprowadzić w okresie roku czy dwóch.

Opis regionu:
Nieruchomość znajduje się w miejscowości Kletno w Masywie Śnieżnika - najwyższe pasmo górskie w polskiej części Sudetów Wschodnich, położone po obu stronach polsko-czeskiej granicy, na południowy wschód od Kłodzka.
Na terenie Masywu w 1981 roku utworzono Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Istnieją tu także obszary objęte ochroną rezerwatową:
-rezerwat przyrody Śnieżnik Kłodzki,
-rezerwat przyrody Wodospad Wilczki,
-rezerwat przyrody Jaskinia Niedźwiedzia.
Masyw Śnieżnika wchodzi w skład projektowanego Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk (SOO) sieci Natura 2000 - Góry Bialskie i Grupa Śnieżnika.

Jaskinia Niedźwiedzia leży na terenie rezerwatu przyrody Jaskinia Niedźwiedzia (powierzchnia 89 ha), utworzonego w 1977 w celu ochrony jaskini, lasu rosnącego w otulinie oraz zjawisk krasowych.

W 2015 roku gmina Stronie Śląskie uruchomiła projekt turystycznego szlaku narciarstwa biegowego z Bielic w Górach Bialskich do Siennej w Masywie Śnieżnika.
Leżące u podnóża Masywu wsie posiadają dobrze rozbudowaną bazę turystyczną co przyciąga tysięcy osób przez cały rok. Są to między innymi:
Bolesławów, Domaszków, Idzików[, Jodłów, Kletno, Králíky, Goworów, Międzygórze, Międzylesie, Nowa Morawa, Sienna, Stara Morawa, Staré Město pod Sněžníkem, Stary Gierałtów, Stronie Śląskie, Wilkanów.
Masyw Śnieżnika historycznie słynął z turystyki. Jej rozwój datuje się na koniec wieku XIX kiedy to powstają trasy turystyczne oraz schroniska.
Od tego czasu region nieodzownie kojarzy się z aktywnym wypoczynkiem.

Opis Miejscowości Kletno:
Osadnictwo na terenie dzisiejszego Kletna najpewniej związane było z wydobyciem i wytopem rud żelaza. Na ten okres datuje się istnienie u wylotu doliny jednej z najstarszych kuźnic w okolicy. W dolinie Kleśnicy zapewne znajdowały się złoża, z których wydobywano surowiec.
Spustoszenie całej ziemi kłodzkiej przyniosły wojny na tle religijnym prowadzone w latach 1618-1648, a zwłaszcza rabunki dokonywane przez przechodzącą armię szwedzką. Dotyczyło to również okolic Kletna. Po zawarciu pokoju, mimo podejmowanych prób, gospodarka oparta o wydobycie surowców nie przynosiła już takich zysków, jak wcześniej.
W połowie XIX wieku klucz stroński odkupiła królewna Marianna Orańska. Gospodarczy rozwój, budowa wielu dróg, wykształcanie się miejscowości letniskowych i zwiększający się ruch turystyczny. Z inicjatywy Marianny Orańskiej powstała m.in. droga na Śnieżnik wiodąca przez Kletno.
W 1840 r. w Kletnie były 44 budynki, 2 młyny wodne, 3 tartaki oraz potażarnia. Wieś żyła głównie z lasu i eksploatacji złóż marmuru. Wiadomo również o powierzchniowym pozyskiwaniu fluorytu w latach 1855-1866. W II poł. XIX w. Kletno zaczęło funkcjonować także jako letnisko. Zachwycano się tu krajobrazem górskim i przyrodą. Na potrzeby turystów pracowała gospoda, a w Neu Klessengrund postawiono nawet kaplicę (dotrwała do 1969 r.). W roku 1839 przeprowadzono inwentaryzację starych wyrobisk. Pozwoliło to na wydobywanie do 1893 r. hematytowej rudy żelaza. W 1895 r. przez zaledwie jeden rok, kopano jeszcze rudę miedzi.

Chociaż w pobliskich kamieniołomach marmuru natrafiano od czasu do czasu na jaskinie, to jednak były odstrzeliwane i nie stanowiły atrakcji turystycznej. Jedna z nich, o długości ok. 30 m, przetrwała do 1956 r.

Od maja 1958 r. ruszyła w Kletnie eksploatacja na dużą skalę pobliskich złóż marmurów przez Bystrzyckie Zakłady Kamienia Budowlanego. Prace prowadzono metodą odkrywkową. Do wykorzystywanego już od dawna złoża „Biała Marianna” w wyrobisku Kletno I dołączyło w 1959 złoże Kletno II, a w 1965 Kletno III.

W październiku 1966 r. w czołowej ścianie nowo założonego kamieniołomu Kletno III wykonano odstrzał, po którym odsłoniła się głęboka szczelina, a z osuwającej się ziemi wydobyto liczne kości dużych zwierząt. O odkryciu zostali powiadomieni naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaprzestano eksploatacji marmuru w tym rejonie Kletna i zabezpieczono otwór. Dzięki staraniom badaczy jaskinia stała się najpierw pomnikiem przyrody, a od 1977 r. objęto ją wraz z przyległościami ochroną rezerwatową. Jaskinia swoją nazwę zyskała od niedźwiedzia jaskiniowego, którego kości dominowały z paleontologicznych znaleziskach.
Wartość naukowa i przyrodnicza jaskini okazała się na tyle duża, że ostatecznie zaprzestano w Kletnie prowadzenia robót górniczych. Najpierw zamknięto łom Kletno II, włączając go do granic rezerwatu a ostatecznie w 1993 r. również Kletno I. Równolegle z badaniami i penetracją podziemnych korytarzy rozpoczęto starania o udostępnienie jej do zwiedzania. W roku 1983 otwarto trasę turystyczną prowadzącą przez środkowe partie jaskini. Postawiono pawilon u jej wejścia, wytyczono parkingi i wyremontowano drogę. Od tego czasu systematycznie wzrastała turystyczna popularność Kletna i całej gminy. Pierwszym opiekunem i przewodnikiem turystycznym po jaskini był mieszkaniec Kletna - Jakub Sądej.
Rozwój turystyki jak również ilość osób odwiedzających tą cześć Polski wzrost z roku na rok.


Chcesz poznać wszystkie szczegóły dotyczące oferty ?

Zadzwoń

Sylwester Szymczak
Numer licencji 1456
664770209

It is a perfect place to run a business. The developing region attracts more tourists. The place is unique and very busy. The restaurant owner will own the building and have the option of building 6 apartments on the second floor.


Tourist attractions:
The tourist attractions are enormous. Tourist routes have been developed for several centuries. They are currently being modernized to serve as many guests as possible. Attracts for the last days. In summer, there are walking and cycling routes along mountain ranges, as well as frequent museums, palaces and castles. In winter, it is a paradise for skiers, snowboarders and cross-country skiers. The most important tourist attractions in the Kletno area are:
Bear Cave
Earth Museum in Kletno
Uranium mine in Kletno
Śnieżnik
Threefold
And many other places within a radius of about 30 km. Thanks to this, Przystanek na Szlaku is a place to stay for a few days' rest or a weekend trip out of the city.

Development of the region:
The future of the region is very dependent on its past. Continuous development of infrastructure, new roads, accommodation and catering infrastructure being built. Work is underway on the construction and expansion of the S8 roads, which are connected from Wrocław to the border with the Czech Republic. This will make access to Kutno easier. action aimed at limiting tourist traffic.

Basic information about the entire project:
Marmurowy Jar, whose name refers to the history of the region, is an apartment complex covering 2 hectares, with a swimming pool area, located at 800 m above sea level. It consists of 3 buildings (each building with a minimum of 20 apartments).
Currently, PnB has been issued for 1 building and construction works have been carried out to start construction (planned start on April 2024)

The entire complex will ultimately have 70 apartments:
- 36 applications x 2 people
- 24 family application for 4 people.
occupancy: 168 people
winter 2025 1 apartment building (20 apartments) is fully available

Detailed information about real estate:
There is a restaurant building for sale with the possibility of adding one floor and 6 apartments. Located on a plot of approximately 1,200 m2. Detailed designs of individual floors are available on floor plans. The sales room consists of three parts:
- small room (approx. 40 m2): up to 30 people
- banquet hall (110 m2): up to 60 people
garden: up to 100 people, enlarged - another 100 people.

Media:
Current 40WK
Water (own well)
Sewers

The restaurant is fully furnished and equipped. There are tables and benches in the restaurant room, and the room is ready to receive guests. Fully equipped bar, glass, porcelain, coffee machine, wine and beer pourers. In 2023, there was cooperation with suppliers. The kitchen facilities include detailed equipment:
convection piece
4 fuze stem
Grill
salamander
locks
refrigerator
worktops

During the 2023 aviation season, the premises operated at a consumption frequency. The new owner has a fully equipped business to operate.

Brand introduction:
Currently, the restaurant operated as part of Przystanek na Szklaku. The new owner will be able to gain access to all guests' electrical facilities, which is provided by "Stop on the Trail". The most important place where the overall risk occurred because its accommodation base offers great opportunities:
- permanent guest for breakfast;
- potential dinner and celebration;
- ticketed for e.g. a musical evening.

It is worth remembering about the use of the parking lot, where cars and buses with tourists are delivered and directly in front of the premises they go to the Bear Cave or Śnieżnik.
A stop on the Trail to the organizer of animations and tourist events.
the main marketing brand, the aim of which is to attract people to our "Przystanek".

Kontakt do opiekuna:

Alventi Home

Sylwester Szymczak
Nieprawidłowy adres E-mail
Mapa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.